Gdynia, ul. Redłowska 52/8
Godziny otwarcia »
Rejestracja pod numerami telefonów:
» 58 765 00 68
» 605 499 005
 

LICÓWKI

Licówki to nowoczesny, szybki i optymalny sposób na poprawę wyglądu Twoich zębów.

Jeżeli Twoje zęby mają widoczne wypełnienia, przebarwienia lub uszkodzenia szkliwa; jeżeli są krzywo ustawione lub są między nimi szpary - licówki są dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem.

Licówki można wykonać następującymi metodami:

1. licówki indywidualne - wykonywane przez technika metodą nakładania warstw porcelany i wypalania jej w specjalnym piecu, daje to możliwość zindywidualizowania każdej licówki oraz nadania jej właściwej przezierności.

2. licówki wykonywane w systemie CAD/CAM - wycinane przy użyciu lasera, sterowanego komputerowo, powstają z tzw. gotowych bloczków porcelany o konkretnym kolorze.

Piękne zęby poprawiają nie tylko nasz wygląd, ale też samopoczucie i samoocenę.

Do wykonania licówek niezbędne jest odpowiednie przygotowanie zębów przez ich wypolerowanie lub delikatne zeszlifowanie powierzchni wargowych. Jeżeli odbudowujemy ząb z wykruszoną lub zniszczoną częścią korony wtedy wykonujemy licówkę, która jednocześnie odbudowuje utraconą tkankę zęba i możemy ją wtedy nazwać korona częściową.

Uzupełnienia tego typu łączą się z tkankami zęba dzięki nowoczesnym systemom adhezyjnym, których siły łączenia porównywalne są z naturalnymi tkankami. STOMATOLOGIA ADHEZYJNA to najszybciej rozwijająca się dziedzina stomatologii, na której opiera się obecnie stomatologia zachowawcza i odtwórcza oraz protetyka.

Na zdjęciu obok widać jak cienkie i delikatne są licówki. Tak jest do momentu, kiedy nie zostaną zacementowane na zębach pacjenta, wtedy stają się wytrzymałe mechanicznie jak szkliwo własnych zębów.