Gdynia, ul. Redłowska 52/8
Godziny otwarcia »
Rejestracja pod numerami telefonów:
» 58 765 00 68
» 605 499 005
 

Rentgen Panoramiczny

W naszym gabinetach wykorzystujemy cyfrowy aparat pantomograficzny do wykonywania zdjęć rtg panoramicznych , popularnie nazywanych "panoramą". Zdjęcia te możliwiają ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi.

Aparat PaX - i, który posiadamy, dostarcza najdokładniejszych i najwyższej jakości panoramicznych obrazów poprzez nowatorski cyfrowy proces obrazowania i zastosowanie najnowszych technologii dostępnych na rynku.

To najbardziej precyzyjna diagnostyka na rynku!

Zdjęcie uzyskujemy natychmiast po ekspozycji na ekranie komputera.

Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz ze strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych. Zdjęcie rtg pantomograficzne jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz ortodontycznego. 

Poza standardowymi zdjęciami panoramicznymi aparat Pax-i posiada szeroki zakres programów diagnostycznych niedostępnych w innych aparatach tego typu, m. in:

  • program dziecięcy,
  • program fast ( redukujący dawkę dla pacjenta),
  • zdjęcia panoramiczne segmentowe,
  • stawy skroniowo-żuchwowe w projekcji PA i bocznej LAT w zwarciu i rozwarciu,
  • zatoki SINUS w dwóch projekcjach PA i bocznej LAT.