Gdynia, ul. Redłowska 52/8
Godziny otwarcia »
Rejestracja pod numerami telefonów:
» 58 765 00 68
» 605 499 005
 

Stomatologia zachowawcza dorosłych i dzieci

Stomatologia zachowawcza to metody i techniki leczenia próchnicy mające na celu zachowanie naturalnego kształtu i koloru zębów. Próchnica powoduje wiele objawów, począwszy od nieestetycznych plam na zębach, poprzez ubytki twardych tkanek zęba, które mogą doprowadzić do uszkodzeń miazgi (wewnętrznej tkanki zęba) co powoduje bóle i wykluczenie zęba z czynności żucia. W skrajnych przypadkach nie leczona próchnica powoduje ukryte ogniska zapalne niebezpieczne dla całego organizmu.

W naszych gabinetach proponujemy:

  • wypełnianie ubytków i odbudowy zębów bardzo trwałymi i kosmetycznymi materiałami kompozytowymi, światłoutwardzalnymi, z wykorzystaniem najnowszych możliwości stomatologii adhezyjnej, z zachowaniem naturalnych tkanek zębów,
  • odbudowy na wkładach z włokien szklanych- wzmacniają zęby i zapobiegają złamaniom koron zębów, stosowane w przypadku zębów bardzo zniszczonych lub już złamanych,
  • znieczulenie - wykonujemy zawsze bezpłatnie na życzenie pacjenta, dbamy o komfort i dobre samopoczucie pacjentów, zapewniajac brak negatywnych odczuć w trakcie zbiegów i miłą atmosferę w gabinecie.  

    Aby skutecznie zapobiegać próchnicy zalecamy: dietę bogatą w minerały i witaminy (szczególnie u kobiet w ciaży i dzieci), profilaktykę fluorkową (np. płyny i pasty z aminofluorkami), systematyczne usuwanie płytki  nazębnej oraz profesjonalne zabiegi usuwania kamienia nad- i poddziąsłowego z zabiegami remineralizacji.